Covid-19: 18775/351
Coco galery 2 jest już prawie gotowa. Po prawej stronie ściana wykonana została ze starych drzwi oraz desek z budynków gospodarczych, których już nie ma, bo zostały wyburzone. Pamiętają one bardzo dawne czasy. Stały się tłem dla powiększonych historycznych zdjęć z gospodarstwa moich Dziadków. Na wykorzystanych zdjęciach wszędzie znajdują się kury. Chciałam przez to pokazać, że drób był zawsze obecny w gospodarstwie i cieszył się swobodą oraz szacunkiem Dziadków.
Przeciwległa ściana obita jest starymi drzwiami mieszkalnymi. Niestety ze względu na ich stan musieliśmy je na nowo pomalować. A gdybyśmy przycisnęli klamki, to weszlibyśmy do innego świata… Na tych drzwiach zamieściłam zdjęcia mojego stada kurek sprzed ponad ćwierć wieku. Nasz Generał jest właśnie potomkiem tych kurek.
Na ścianie wejściowej zamieściłam obraz naszego kogucika z 1998 roku autorstwa Vero Kobylińskiej, który pierwotnie zdobił Coco galery 1, ale historycznie lepiej tutaj pasuje.
Nad ścianą główną z grzędami i gniazdami dla kurek króluje kogut Generał razy trzy autorstwa Rysia Owczarka.
Jeszcze brakuje drabinek, ale pojawią się wkrótce.
P.S.
Gdy dzisiaj z Rysiem montowaliśmy wykładzinę podłogową na stół pod grzędami, aby łatwo można było utrzymać czystość, bardzo się uśmiałam.
Cytuję Rysia: „ku..a, niektórzy ludzie nie mają ceraty na stół, a tutaj takie coś”…